Рис.1

Камерні фільтр-преси ЧМ (рис. 1) виготовляються на базі фільтрувальних плит розміром 365х365 мм (типорозмірний ряд 0,4-12 м2), 470 х 470 мм (типорозмірний ряд від 1 до 15 м²), 630 х 630 мм (типорозмірний ряд від 5 до 40 м²), 720х720 мм (типорозмірний ряд 8-32 м2), 800 х 800 мм (типорозмірний ряд від 12 до 80 м²), 1000 х 1000 мм (типорозмірний ряд 25-160 м²), 1200 х 1200 мм ( типорозмірний ряд 100-260 м²), 1500 х 1500 мм (типорозмірний ряд від 180 до 660 м²) та 1500 х 2000 мм (типорозмірний ряд 400-800 м²). Мембранні фільтр-преси ЧМ виготовляються в рамках наведених вище типорозмірний рядів, починаючи з розмірів плит 470х470 мм. Так як продуктивність фільтр-пресів в значній мірі залежить від товщини відфільтрованого осаду, а максимальна продуктивність для різних суспензій відповідає різній його товщині, фільтр-преси ЧМ можуть оснащуватися фільтрувальними плитами з глибиною камер від 7,5 до 25 мм. Це відповідає товщині вивантажується осаду від 15 до 50 мм. У кожному конкретному випадку глибина камер в плитах вибирається на підставі досвіду поділу даної суспензії на аналогічному обладнанні або за результатами експериментального визначення фільтрувальних властивостей суспензії. Для початкового розгляду суті завдання рекомендується заповнити бланк опитувального листа, наведений в кінці каталогу, і направити його виробнику.

Фільтрувальні плити виготовляються з поліпропілену у ФРН на фірмах, які постачають свою продукцію більшості зарубіжних підприємств, що випускають аналогічну фільтрувальне обладнання (рис. 2). Плити 365х365 мм та 720з720 мм виготовлюються вітчизняним виробником.

Рис.2

Фільтр-преси являють собою набір фільтрувальних плит, розміщений між передньою стійкою фільтр-преса і його натискною плитою. Механізм затиску плит монтується в задній стійці фільтр-преса. Як правило, фільтр-преси ЧМ оснащуються гідроциліндром для створення робочого зусилля стиснення плит, але в обґрунтованих випадках можливе використання електромеханічного затиску плит.

Залежно від типу кріплення плит розрізняють фільтр-преси з верхньої і бічної підвіскою. Останній варіант поширюється на фільтр-преси з поверхнею фільтрування до 660 м². При верхній підвісці до складу фільтр-преса входить міст (верхня балка), що з'єднує передню і задню стійки.

Фільтрувальні плити у верхній своїй частині забезпечені кронштейнами, за допомогою яких вони підвішуються на мосту з можливістю переміщення уздовж поздовжньої осі фільтр-преса. При бічній підвісці плит замість моста для з'єднання передньої і задньої стійок застосовані дві поздовжні стяжки, розміщені по обидва боки фільтр-преса.

Фільтрувальні плити в цьому випадку мають з боків спеціальні кронштейни-ручки, які виконують відразу дві функції: з їх допомогою плити спираються на поздовжні стяжки, і вони ж служать робочими органами для механізму переміщення плит. На вимогу замовника фільтр-преси можуть поставлятися без зазначеного механізму. У цьому випадку переміщення плит при вивантаженні осаду здійснюється вручну.

З бічної підвіскою виготовляються також рамні фільтр-преси на базі плит 630 х 630 мм (12-30 м²), 720х720 (15-35 м2), 800 х 800 мм (21-60 м²) і 910 х 910 мм (20-75 м²), але на вимогу замовника можливе виготовлення рамних фільтр-пресів з більшою поверхнею фільтрування, на великих розмірах плит і з вірніше підвіскою.

Залежно від властивостей відфільтрованого осадка можливі два варіанти виконання механізму вивантаження відфільтрованого осаду.

Для тих випадків, коли утворюються осадки, які порівняно легко відокремлюються від фільтруючої тканини, застосовується блоковий спосіб розсунення плит. Всі фільтруючі плити поділяються на два чи більше блоків, і механізм вивантаження осадка по черзі розсовує перший і наступні блоки, при цьому відфільтрований осадок під своєю вагою падає на транспортер чи контейнер для його видалення. Для осадків, що характеризуються підвищеною адгезією до тканини, застосовується механізм, при якому кожна плита по черзі переміщується через зазор, що утворився при переміщенні натискної плити до задньої стійки, і, якщо осадок сам не відділяється, оператор зупиняє плиту і відокремлює осадок за допомогою пластмасового скребка.

В якості технологічної арматури на фільтр-пресах ЧМ застосовуються пневматичні поворотні заслінки типу "батерфляй". На вимогу замовника можливе застосування електричних клапанів.

Схема розташування заслінок для кожної суспензії проектується в залежності від технологічних завдань, що вирішуються на фільтр-пресі.

Щоб уникнути обливів персоналу і устаткування при аварійній розгерметизації, плити фільтр-пресів ЧМ оснащені панелями - шторками. Шторки перекривають стики між плитами при їх стисненні і відкривають зазори між плитами при їх розсуненні для вивантаження осадка.

Для підтримки фільтруючих серветок в робочому стані і продовження терміну їх служби фільтр-преси комплектуються автоматичним пристроєм для регенерації тканини без її демонтажу (мийка-автомат). Пристрій (рис. 3) містить горизонтальну трубу з соплами спеціальної конструкції, через які подається вода під високим тиском для змиву з тканини забруднень. Рама, в якій змонтована зазначена труба, може переміщатися по напрямних вздовж фільтр-преса, а сама труба може підніматися і опускатися уздовж поверхні фільтрувальної перегородки. При блочній системі розвантаження осадка по черзі виконується регенерація кожного розкритого блоку плит, при індивідуальному переміщенні плит миючий пристрій обробляє кожну камеру окремо.

 

Рис.3

Щоб уберегти стрічку транспортера видалення осадка від затоплення водою при регенерації, а також від випадкових протікань при роботі фільтр-преса, в нижній частині фільтр-преса встановлюється піддон. Він змонтований в рамі, на якій стоїть фільтр-прес, і має одну або дві поздовжніх стулки, які приводяться в рух гідроциліндрами. При роботі фільтр-преса або під час регенерації тканини стулки перекривають отвір для вивантаження осадка, а перед початком розвантаження вони повертаються в неробочий стан, при якому не тільки не перешкоджають випаданню осаду, а й захищають виробничу площадку від осадка, що випадає убік від осі фільтр-преса.

Система автоматики передбачає використання промислового процесора, сумісного із заводськими системами АСУ ТП.

Процес фільтрування, а також промивання і просушування осадка в фільтр-пресах ЧМ протікає так, як показано на рис. 4. Суспензія, що обробляється на фільтр-пресі, надходить всередину стисненого пакета плит по колектору, що створюється отворами подачі суспензії в плитах. Після заповнення камер фільтрування за рахунок появи в них надлишкового тиску рідка фаза проходить через фільтруючі перегородки і по колекторам, утвореним отворами відведення фільтрату, відводиться за межі фільтр-преса. Тверда фаза затримується на фільтруючий перегородці у вигляді осадка, який поступово заповнює всі камери фільтрування.

Увага: щоб уникнути появи сильної течії фільтр-пресів
не допускається наявність підпорів на лінії відводу фільтрату.

Рис. 4

Для ефективного перебігу процесу промивання осадка фільтрувальні плити виготовляються таким чином, що з їх дренажними елементами з’єднуються лише два кутових колекторних отвори з чотирьох, причому ці два отвори розташовуються по одну сторону від вертикальної осі плити. При монтажі плит в фільтр-прес вони встановлюються так, що отвори, які сполучені з дренажем, по черзі опиняються то по один, то по інший бік фільтр-преса. Це формує дві пари колекторів, які при фільтруванні обидва служать для відведення фільтрату. При промиванні одна пара служить для подачі промивної рідини, а інша - для відводу промивного фільтрату.

Промивна рідина заповнює відповідні дренажні поверхні і під створеним  в них надлишковим тиском проходить через фільтрує перегородку, що примикає до дренажу, а потім через шар відфільтрованого осадка, витісняючи з його пір основний фільтрат. Утворений при цьому промивний фільтрат через тканину на сусідній плиті потрапляє в її дренажний елемент, а звідти через відповідний колектор виводиться за межі фільтр-преса. Така конструкція оберігає осадок від руйнування його структури і забезпечує високу ефективність процесу промивки. Для випадків, коли потрібно отримати осадок з меншою вологістю, застосовують мембранні фільтр-преси. Вони оснащуються пакетом плит змішаного типу, в якому по черзі розміщені звичайні камерні плити і плити, оснащені віджимними мембранами. Схематично процес фільтрування та пресування осадка на мембранному фільтр-пресі зображений на рис. 5.

Рис.5

Тут зображені мембранні плити з приставними (знімними) мембранами. Така конструкція в основному застосовується для плит великого розміру. Існують також плити з приварними мембранами, де мембрани складають одне ціле з плитою. Тиск в мембранах може здійснюватися як стисненим повітрям, так і водою. У першому випадку величина тиску не повинна перевищувати 8 атм., у другому - може досягати 16 атм., В обґрунтованих випадках - до 30 і вище атм.

Просушка відфільтрованого осадка стисненим повітрям має на меті витіснення вологи з його пір. Також стиснене повітря використовується для продувки колекторів фільтр-преса перед його розвантаженням. Повітря при просушування направляється тим самим шляхом, по якому рухається промивна рідина при промиванні осадка. Фільтр-преси є порівняно нескладним обладнанням, однак при проектуванні ділянки, де вони повинні бути розміщені, необхідно дотримуватися ряду умов, наведених в рекомендаціях для проектантів.

Additional information


Flag Counter
since 10/08/2017