Загальні рекомендації з проектування установок
із застосуванням фільтр-пресів ЧМ.

  1. Фільтр-преси повинні бути розміщені з таким розрахунком, щоб під ними залишалося достатньо місця для установки транспортера або контейнера для збору і видалення вивантаженого осадка (не входить в комплект поставки). При установці двох і більше фільтр-пресів відстань між ними в поздовжньому і поперечному напрямках має бути не менше 1,5-2 метра в залежності від типорозміру.
  2. У комплект поставки, крім власне фільтр-преса і піддону, входять також станція гідроприводу, мийка-автомат і пульт управління. Заводське виконання фільтр-пресів передбачає розміщення станції гідроприводу за задньої опорою фільтр-преса під гідроциліндром затиску плит. При цьому фільтр-прес комплектується зовнішніми трубопроводами і кабелями, що з'єднують його зі станцією гідроприводу. В обґрунтованих випадках станція гідроприводу може встановлюватися окремо від фільтр-преса, тоді проектом повинні бути передбачені відповідні трубопроводи і кабелі.
  3. Фільтр-прес має власну систему автоматичного управління, що включає пульт управління і один або більше силових блоків, які встановлені на задній опорі і скоммутовані з усіма елементами системи, змонтованими на фільтр-пресі. Пульт управління виготовляється у вигляді вертикальної стійки з закріпленим в його верхній частині блоком управління. Кращим є розміщення пульта в районі задньої опори або безпосередньо на ній, так як в цьому випадку знижується до мінімуму ризик обливу його при аварійній розгерметизації фільтр-преса, а також зменшується довжина зовнішнього кабелю, що з'єднує пульт з силовими блоками системи управління. Разом з тим допускається монтаж пульта управління в будь-якому іншому місці, в тому числі, наприклад, на одній зі стін виробничого приміщення в безпосередній близькості від фільтр-преса. Схема зовнішніх електричних з'єднань повинна передбачати підведення до фільтр-пресу силового кабелю напругою 380 В, розрахованого на максимальну потужність не більше 15КW, а також кабелю управління, що з'єднує пульт з силовими блоками на фільтр-пресі в разі, якщо замовник передбачає установку пульта поза фільтр-преса (не менше 20 проводів перетином 2,5 мм² кожен).
  4. При груповому встановленні фільтр-пресів система автоматики може передбачати два рівні управління: пульт, який встановлюється безпосередньо на кожному фільтр-пресі, і центральний управляючий пристрій (процесор), призначений для завдання параметрів технологічного режиму і узгодження роботи кожного окремого фільтр-преса з іншими фільтр-пресами. В цьому випадку для розміщення центрального пристрою потрібне спеціальне приміщення, розташоване в безпосередній близькості від фільтр-пресів з можливістю візуального контролю за їх роботою.
  5. Для комутації зовнішніх пристроїв (насоси, транспортери осаду, датчики рівня в ємностях суспензії, промивної рідини і фільтрату) з системою автоматики доцільно передбачити окрему шафу, від якого повинні бути проведені кабелі до кожного відповідного фільтр-пресу.
  6. З метою забезпечення безпечного включення транспортера для видалення осадка проектант повинен передбачити сигналізацію, що повідомляє про майбутні його включення, а також блокування його включення в разі проведення на ньому ремонтних робіт. Крім того, доцільно передбачити пристрої, що сигналізують про готовність подальших технологічних переділів до прийому осадка, а також про те, що транспортерна стрічка приведена в рух.
  7. 7. На трубопроводах, що підводять до фільтр-пресу суспензію, промивні рідини, стиснене повітря, воду високого тиску для регенерації фільтруючих елементів і ін., повинні бути передбачені ручні засувки (вентилі) для від'єднання фільтр-преса від технологічної схеми при виведенні його в ремонт або резерв.
  8. На трубопроводі подачі суспензії рекомендується встановлювати фільтр грубої очистки для запобігання фільтр-преса від попадання в його міжплітний простір сторонніх предметів.
  9. Промивна рідина не повинна містити забруднюючих речовин, щоб уникнути забивання дренажу фільтрувальних плит.
  10. При груповому встановленні фільтр-пресів на трубопроводах, що відводять від кожного фільтр-преса фільтрат просушування осаду, скидання з колектора подачі або продувки дренажу, також необхідно встановити ручні засувки (вентилі) або зворотні клапани, щоб уникнути викидів зазначених середовищ в непрацюючий або розвантажувати фільтр-прес.
  11. Діаметр відвідних трубопроводів повинен бути визначений з умов забезпечення безнапірного течії робочих середовищ з урахуванням того, що швидкість утворення фільтрату не є постійною величиною і змінюється від максимальної на початку операції фільтрування до мінімальної при її закінченні.
  12. Обсяги ємностей для вихідної суспензії, промивної рідини, а також збору основного і промивного фільтратів необхідно вибирати з урахуванням того, що фільтр-преси працюють в періодичному режимі. Так, деякий період часу, протягом якого виконується промивка, просушка і вивантаження осадка, відбор суспензії не відбувається, в той час як надходження суспензії з попередніх технологічних переділів і відбір фільтрату на наступні може відбуватися в безперервному режимі. Тому зазначені ємності повинні грати роль буферів між безперервно і періодично працюючими технологічними ділянками.
  13. Для просушування осадка і продувки колектора може бути використаний стиснене повітря із заводської магістралі за умови, що його тиск не менше 3-4 атм. А витрата - не менше 0,1-0,2 м³ / м² фільтр-преса в хвилину при загальній тривалості просушування 3-5 хвилин.
  14. Фільтр-преси комплектуються технологічною арматурою, що управляється стиснутим повітрям і розрахована на тиск повітря управління не менше 6 атм. Щоб уникнути відмов у її роботі, необхідно живити її від окремого компресора або від окремого ресивера, забезпеченого зворотним клапаном, що охороняє арматуру від можливих падінь тиску в заводській магістралі стиснутого повітря.
  15. Для здійснення операції регенерації фільтруючих елементів необхідно передбачити установку насоса з тиском не менше 35 атм. при витраті 15-20 м³ / год. Загальна витрата води на одну регенерацію складає залежно від типорозміру фільтр-преса 5-7 м³ при частоті регенерації не частіше 1-2 разів на зміну.
  16. Вода для регенерації не повинна містити механічних примішок, щоб уникнути засмічення отворів діаметром 0,8 мм в соплах промивного пристрою. Для контрольної очистки води в комплект поставки входить малогабаритний патронний фільтр, змонтований на передній опорі фільтр-преса.
  17. Ємності, в які передбачається відведення стисненого повітря від операцій просушка осаду, скидання з колектора подачі і продування дренажу, повинні бути оснащені трубами випуску повітря діаметром не менше 100 мм, виведеними за коник даху виробничої будівлі, щоб уникнути виникнення в ємностях надлишкового тиску у час перерахованих операцій.
  18. У разі застосування фільтр-пресів з віджимними мембранами слід мати на увазі, що для створення тиску віджиму потрібно використання: для тиску до 8 атм. - повітряного компресора, для тиску в інтервалі від 8 до 16 атм. - водяного насоса відповідного тиску з відповідною ємністю-збірником для води. В обох випадках витрата пресуючого середовища повинна бути близько 3-5 м³ / год. Компресор (або водяний насос) купується самостійно або, за бажанням замовника, може поставлятися комплектно з фільтр-пресом.
    При цьому в проекті обв'язки фільтр-преса необхідно передбачити як підведення пресують середовища до фільтр-пресу, так і скидання в атмосферу через відповідну трубу (див. П.11) використаного повітря (або злив води в ємність-збірник) після закінчення операції пресування.
  19. При груповому встановленні фільтр-пресів необхідно враховувати можливість збігу операцій фільтрування, промивання і / або просушування осаду на двох або більше фільтр-пресах. При недостатній продуктивності відповідних насосів і / або ємностей реакторів і збірників для забезпечення одночасної роботи декількох фільтр-пресів система цехової автоматики повинна передбачати формування сигналу, що забороняє включення операції на будь-якому фільтр-пресі, якщо вже на одному з інших фільтр-пресів дана операція почалася.

Additional information


Flag Counter
since 10/08/2017